Czy Polacy naprawdę dużo piją?

Za granicą postrzega się czasami Polaków jako jedną z nacji nagminnie łapiących za alkohol. Nie są to zapewne opinie jakie idealnie o nas zaświadczają. Żaden naród nie chciałby żeby były spojone z nim tak niedobre powiązania. Atoli Polacy są postrzegani w wielu obcych państwach za mocnych pijaczków. Oczywiście iż nie jest kłopotem picie z umiarem i my dobrze rozumiemy iż prawdziwy wizerunek sytuacji jest daleko odmienny od tego obserwowanego w niektórych krajach, i że występują ludy które posiadają znacznie poważniejsze kłopoty z pijaństwem aniżeli my. Natomiast stereotyp taki rozciąga się już od całkiem dawna i ciężko go ot tak po prostu naprawić z dnia na dzień. Wymusza to wielu lat syzyfowej aktywności.

Natomiast przypatrzmy się sami jacy jesteśmy. W wielu krajowych domach nie ma jakiejś znaczniejszej uroczystości rodzinnej bez picia. Co nie implikuje także od razu faktu iż wszyscy muszą mieć z tym niejakie problemy, możliwie po prostu narody słowiańskie posiadają znaczniejszą tolerancję na alkohol, jednakowoż również cyklicznie nadmiernie przeceniają tę swoją cechę. Nie można także zakomunikować iż występuje u nas całkowite pozwolenie społeczne na nieumiarkowane spożywanie alkoholu. Nikt w końcu nie robi gieroja z sępiącego o 50 gr na piwo gostka sterczącego pod Biedronką: https://colombainmano.blogfree.net/?t=5609097. Niemniej niejaki kłopot z alkoholem musi u nas być ponieważ w wielu miejscach podobny obrazek jest raczej prosty do zobaczenia.

Równie godne odnotowania jest to jak prosto jednakże w naszym państwie jest dostać alkohol o każdej godzinie dnia czy nocy, w tym również na stacji benzynowej – co pozostaje w sprzeczności z nakłanianiem do zaniżenia liczby nietrzeźwych szoferów. Posiadamy w naszym kraju nieustannie pokaźny ułamek karamboli motoryzacyjnych wywołanych w stanie nietrzeźwym. Statystyki głoszą również, iż w porównaniu z wieloma odmiennymi krajami wielka jest u nas śmiertelność podporządkowana z nałogowym spożywaniem napitków procentowych. Szkopułem jest umiłowanie Polaków do alkoholu mocnego, jednakże na szczęście to się od jakiegoś czasu zrazu zmienia. Kwestia jaką musimy wciąż posiąść to sama obyczajowość picia i umiejętność autokontroli.